İtalya Blog

Roma Geceleri : Roma’da Gece Hayatı

14.06.2019
675
Roma Geceleri : Roma’da Gece Hayatı

Roma’da Gece Hayatı

Roma’nın gündüz güzellikleri gece saatlerinde kendini romantik bir görünüme bırakmaktadır. Özellikle tarihi mekânların ışıklandırmaları ile Roma geceleri bir ışık şöleni altında göz alıcı güzellikle anılar biriktirmenize yardımcı olacak detaydadır. Bir eğlence mekânı tercih etmeyecek olsanız bile İspanyol merdivenlerinde otururken Via Condotti caddesini ışıklar altında izlemek, aşk çeşmesinde ışık ve suyun dansını seyretmek veya Navona meydanında keyifle içkinizi yudumlamak roma gecelerinin büyüsünü hissetmenizi sağlayacaktır.

Eğer Roma seyahatiniz sırasında daha hareketli geceler yaşamak isterseniz de Testaccio bölgesinde ki gece kulübü ve barlar eğlenceyi sınırsızca yaşamanızı için doğru adres olacaktır. En iyi gece kulüplerinin bulunduğu Testaccio bölgesi turistlik bir bölge olduğu için bütçe dostu bir destinasyon sayılmaz. Ancak tüm turistlerin ve Roma’nın tadını kulüplerde sınırsızca eğlenerek çıkartmak isteyenlerin buluştuğu adresler bu bölgede bulunur.

Trastevere’ye Göz Atın

Roma’da daha çok yerel halka bir arada olmak yerel halkın eğlencelerine tanık olup bu doğal yaşamı izlemeyi tercih edin. Yerel halkın eğlence için tercih ettiği Trastevere bölgesine gitmenizde fayda var. Gece kulübünden öte eğlence mekânları olarak adlandırılabilecek bu bölgede ki mekânlar Roma gençlerinin en sık gittikleri mekânlar olarak bilinmektedir.  San Lorenzo bölgesi ise gene yerel halkın tercihi olmakla beraber çoğunlukla üniversitelilerin gittiği mekânlardan oluşmaktadır. Enerjinin hiç düşmediği San Lorenzo’da çok sayıda bar ve kulüp olmasına rağmen hafta sonları boş yer bulabilmeniz hemen hemen mümkün değildir.

Roma'da Gece Hayatı

Roma’da Gece Hayatı

Roma’da kısa bir tur atıp tarihi mekânları ışıklar içinde kareledikten sonra tercihiniz bir kahve ile günü noktalamaksa Navona meydanında ki şirin butik cafelerde İtalyan kahvesinin lezzetine varabilirsiniz. Meydandaki kalabalık doğrudan sizi avucunun içine alacağı konusunda teminat veririz.

Gece Kulüpleri Yok Sanmayın !

Avrupa’nın en ünlü gece kulübü olan Goa Club isimli gece kulübü Roma’ya gidenlerin uğramadan geçmedikleri bir adrestir. Tekno, Ritmik, Etkin House gibi türlerin çaldığı mekânda ünlü Dj’lerin performanslarını izleme olanağı bulabilirsiniz. Şehrin en ünlü gece kulübü olan mekân özel tasarımlı mimarisi ile göz alıcı güzelliktedir.

Roma’da gece hayatı 22:00’den sonra başlayıp sabahın erken saatlerine kadar sürmektedir. Gün içinde Roma’yı gezdikten sonra gece kulübünü tercih ettiyseniz bu enerjiye ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Nispeten cafelerde oturarak daha fazla zaman geçirdiğiniz bir günün gecesinde Roma gecelerini deneyimlemenizi öneririz.

Vatikan'da Gece

Vatikan’da Gece

İtalya deyince akla gelen farklı şarap tatları Roma gecelerine de damgasını vurmuştur. Şehirde çok sayıda şarap evi bulabilirsiniz. Caz yâda reggie melodileri ile şarabınızı yudumlayacağınız bu mekânlardan en ünlüsü Alexenderplatz isimli caz mekânıdır. Ünlü sanatçılarında performans sanatlarını izleyebileceğiniz mekânda yiyecek menüsü de hayli zengin olduğundan şık bir akşam yemeği için tercih edilebilir. Eğer şarap menüsünde ki çeşitlilikle Roma gecelerini deneyimlemek isterseniz, içinde bulunan özel şarapların satıldığı kokteyl bar ile ünlenen Le Coppelle sizin için doğru adres olacaktır.  Roma’da mekân tasarımı ile en göz alıcı mekân ise Jonathan Angels isimli mekândır. Mekânda mükemmel fotoğraflar çekebileceğiniz detayda tasarımlar bulacaksınız. Özellikle yaşadığınız güzellikleri anılarda biriktirmeyi seven fotoğraf tutkunlarındansanız bu mekâna uğramanızı en azından birkaç fotoğraf çekmek için dahi olsa bir içecek alarak zaman geçirmenizi öneriyoruz.

Kolezyum'da Gece

Kolezyum’da Gece

Roma geceleri için katılacağınız partiler sabah saatlerine kadar sürdüğü için Roma geziniz sırasında gece hayatını deneyimlemek için 1 tam gün ayırmanız sizler için daha doğru bir karar olacaktır. Şehirse gezdikten sonra partilere katılmak ya da Roma gecelerinin tadını çıkartmak doğru bir tercih olmayacağından ertesi gün dinlenebileceğiniz şekilde gece planı yapmanız doğru bir karar olur. Mekânlara girişte özellikle lüks bir mekân tercih ettiyseniz giyim kuşamın şık olması gerektiğini özellikle belirtmek isteriz. Damsız girilmez zorunluluğu Roma’da özensiz girilmez olarak değiştirilmiş durumda. Damsız giriş ise çok ünlü birkaç gece kulübü dışında uygulanmıyor.

Roma geceleri keyfinizin dolu dolu olduğu şaraptan başınızın hafifçe döndüğü çıkış zamanından aşk çeşmesi önünde bir fotoğraf çektirmeden konakladığınız yere dönmemenizi hatırlatmak isteriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.