İtalya Blog

Roma Alışveriş Rehberi: İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler

02.06.2019
557
Roma Alışveriş Rehberi: İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler

Roma Alışveriş Rehberi: İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler

Bir şehir düşünün ki; balayı, alışveriş, yemek, moda, tarih, kültür ve daha sayamadığımız bir çok yönden doyurucu … Roma’dan bahsediyoruz. Şehrin her bir yanında ilginizi çeken bir şeyler bulabilirsiniz. Roma alışveriş açısından oldukça zengin bir şehir. Bu yazımızda Roma’da alışveriş nereden yapılır? Alışveriş yaparken nelere dikkat edilmelidir ? Gibi sorulara yanıt bulacaksınız. Haydi başlayalım.

Öncelikle Roma’nın her yerinde irili ufaklı alışveriş mekanlarının olduğunu söylememde fayda var. Bu sebeple tam olarak şurada alışveriş yapacaksınız gibi bir ibare kullanamam. Fakat altını çizmek istediğim bir husus var; Roma’da, ülkemizdeki gibi kocaman alışveriş merkezleri bulamayacaksınız. Bunun sebebi fakir olduklarından değil, şehrin tarihi bütünlüğünü bozmamak adına olduğundandır. Roma’nın en yoğun ziyaret edilen belli başlı cadde ve sokaklarından bahsedelim.

Her Gördüğünüzü Almayın !

Emin olun gördüğünüz her şey başka dükkanlarda da var ve fiyatları çok değişken. Sizlere tavsiyemiz; önemli değilse alışveriş planını ülkenize dönmeden bir gün öncesine bırakın. Bu süreçte bir çok dükkanı gezmiş ve en uygun fiyatı yakalamış olacaksınız. Ayrıca pazarlık yapmaktan çekinmeyin.

Sık Sorulan Sorular

  • Roma’da almazsam olmaz diyebileceğim ne var ? Cevap : Peynir türleri, İtalyan deri çanta ve ayakkabı.
  • Mağazalar kaçta kapanıyor ? Cevap : Değişken. Küçük dükkanlar 17:00 gibi kapatırken, büyük mağazalar 20:00 gibi kapatabiliyor.

Via dei Condotti

via dei condotti

Via dei Conditti, Roma’nın en bilinen caddelerindendir. Bilinen en büyük giyim markalarını bulabileceğiniz bu cadde, günün her saati yoğun bir kalabalık ağırlar.  Caddede Gucci, Dolce&Gabbana, Dior gibi modanın önde gelen markalarını bulabilirsiniz. Outlet shopping yapmak istiyorsanız bu cadde tam da size göre. Yalnızca moda alışverişinden ziyade Via dei Condotti hediyelik eşya da alabileceğiniz ufak tefek dükkanlara da ev sahipliği yapıyor.

İtalyan yapımı deri çantalara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Via Del Corso

via del corso
Via del Corso, Via dei Condotti ile kesişen, aynı bölgede yer alan ve Condotti’den daha yoğun bir gezgin trafiği olan cadde. Roma’nın en ünlü caddelerinden biri. Aynı zamanda bir çok ünlü markaya da ev sahipliği yapıyor. Caddenin bir ucu İspanyol Merdivenleri‘ne çıkarken, diğer ucu ise Venezia Meydanı’na çıkar. Bu sebeple her iki önemli kent simgelerini gezen gezginlerin uğrak noktasıdır. Giysi alışverişi yapmayı planlıyorsanız tam size göre bir cadde. Burada H&M ve Zara gibi markaların mağazalarında oldukça ucuz fiyata müthiş giysiler bulabilirsiniz. Bu caddenin bir avantajı da; Pantheon ve ülkemizde Aşk Çeşmesi adıyla da bilinen Fontana di Trevi yani Trevi Çeşmesine çok yakındır.

Elegant giysilere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Via dei Coronari

Via dei Coronari, şehrin tam kalbinde Navona Meydanı‘na 1-2 dakikalık mesafede olan dar, antik ve ufacık dükkanlarla dolu müthiş bir sokak. Son derece düşük bir bütçe ile hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Bununla birlikte sağlı sollu oldukça hoş görünen restoranlarda Roma’nın ünlü Margarita’sını tadabilir, cadde sonundan Castle St. Angelo yani Melek Kalesi‘ni ziyaret edebilirsiniz.

Antik hediyelik eşyalara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Via Del Governo Vecchio


Cadde Navona Meydanı’nın tam arkasındadır. Turistler tarafından fazlasıyla ziyaret görür çünkü yüksek kalitede hediyelik eşya satan mağazalar bulunur. Bu mağazaları sağlı sollu cadde boyunca bulabilirsiniz. Ayrıca yine cadde üzerinde bulunan restoranlarda kaliteli et yemekleri yiyebilirsiniz.

Kaliteli hediyelik eşyalara göz atmanızı öneriyoruz.

Belirtilen tüm mekanlara Google Maps üzerinden göz atabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.