İtalya Blog

Pisa Konaklama Rehberi

22.06.2019
555
Pisa Konaklama Rehberi

Pisa Konaklama Rehberi

Turistik yapılarıyla her yıl milyonlarda seyahat severin ziyaret ettiği Pisa şehri oldukça fazla tercih edilen destinasyonlar arasında olduğu için konaklamanız için diğer şehirlere göre bir miktar daha bütçe ayırmanız gerekecektir. Fakat Pisa konaklama açısından ziyaretçilerine bir çok alternatif sunmakta.

Pisa şehrinde yapılar kadar ilgi çekici olan bir diğer özellik San Guiliano kaplıcalarının Pisa şehrinde bulunmasıdır. Kültür turizminin yanı sıra sağlık turizmi içinde tercih edilen Pisa konaklama açısından oldukça zengin bir şehir. Oteller, butik pansiyonlar bulunmakta. Küçük bir şehir olmasına rağmen özellikle çok sayıda butik otel seçeneği vardır. Pisa’ya gelen turistlerin bir bölümü günü birlik geziler ile şehre geldikleri için şehirde konaklayacak seyahat severlerin daha sakin bir ortamda konaklayacaklarını söylemek mümkün.

Pisa Şehri

Pisa Şehri

Otel Lokasyonu Çok Önemli

Eğer Pisa şehrinin daha sakin olan akşam saatlerini de deneyimlemek için Pisa ’da konaklamak isterseniz özellikle tarihi şehir bölgesindeki oteller şehrin en yüksek fiyatlı otellerden oluşmaktadır. Bu bölgede ki oteller lüks otel klasmanındadır. Bölgede geniş bir bütçeye sahipseniz tarihi eser niteliği bulunan tarihte ki ünlü isimlerin konakladıkları villa tipi evlerde de konaklayabilirsiniz. Bu tarihi yapılar müstakil ev olarak kiralanabildiği gibi bazıları otel olarak lüks otel klasmanında hizmet vermektedir.

Otel Seçerken Dikkatli Olun

Bölgede tarihi merkezden uzaklaştıkça konaklama fiyatları düşüş göstermektedir. Tarihi merkezden ok uzaklaşmadan konaklamak isteyen seyahat severler için en uygun konaklama noktası tren istasyonu çevresinde bulunan tesisler olacaktır. Yüksek bir bütçe gerektirmeyen bu bölgede İtalyan yaşamını gözlemleyebilir ve dar sokaklarında gezerken gerçek bir İtalyan gibi hissedebilirsiniz.

Daha önce otel seçimi konusunda bilgi verdiğimiz yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Konaklama tercihiniz şehir hayatında uzak bir bölge olacaksa Pisa’ya 50 kilometre uzaklıkta bulunan Montescudaio en doğru tercih olacaktır. Doğanın kalbinde bulunan bölgede özelikle balayı tatillerinin tercih edildiğiniz belirtmek isteriz. Tek otobüsle merkezi yerlere varabileceğiniz için ulaşım sorun olmayacaktır.

Pisa Kulesi

Pisa Kulesi

Kültür turizmi yapmak isteyen seyahat severlerin tercih ettikleri konaklama destinasyonu ise. Volterra olmaktadır. Hem doğanın içinde olup hem de görülmesi gereken yapılara yakınlığı ile tercih edilen Volterra dağ köyü içinde olması nedeniyle temiz hava tercih edenlerinde bir numaralı adresi olarak kabul ediliyor. Şehirden uzak huzur içinde doğayla iç içe bir tatil amacındaysanız bu bölge tam aradığınız destinasyon olacaktır.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.