İtalya Blog

Milano’da Gezilecek Yerler

28.06.2019
564
Milano’da Gezilecek Yerler

Milano Gezilecek Yerler

Tarih sahnelerinin ve modern şehir hayatının bir araya geldiği her türden tercihe hitap eden Milano bitmeyen enerjisi ile İtalya denildiğinde seyahat severlerin başlıca destinasyonlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Milano’da gezilecek yerler sınırsız. Şehirde mimari eserlerden, alışveriş odaklı cazibe merkezlerine kadar sanattan modaya birçok imkânı bir arada bulabilmek mümkündür. Özellikle mimari açıdan dünyaca ünlü yapılara ev sahipliği yapan Milano yılın her mevsimi uygun sıcaklıkta olduğu için yıl genelinde çok sayıda turisti ağırlamaktadır.

Alışveriş seven İtalya aşıklarının günlünü de dünyanın en eski alışveriş merkezi ile fetheden Milano’da her bütçeye uygun alışveriş olanakları bulunmaktadır. Moda merkezi olması sebebiyle Milano’da özellikle tekstil alanında çok sayıda ürünü bulabilmek mümkündür.

Galleria Vittorio Emanuele

Galleria Vittorio Emanuele

 

Dünyanın en eski alışveriş merkezi olması ile bilinen Galleria Vittorio Emanuele Milano’nun en ünlü yapısı olan Duomo Katedrali‘nin tam karşısında oldukça merkezi yerde olan bir yapıdır. Bu sebeple şehre ziyarette bulunan seyahat severlerin mutlaka uğradıkları bir mekândır. Galleria Vittorio Emanuele alışveriş merkezi olarak çok sayıda mağazayı barındırsa da yapının ziyaret edilmesinde ki en önemli etken mimarisinin göz alıcı güzelliğidir. İstanbul’da ki kapalı çarşıya benzer bir yapıda olan Galleria Vittoria Emanuele’in tam merkezinde bulunan İtalya’nın 3 başkentini temsil eden zemin mozaiklerinden Turin’i temsil eden boğa figürlü mozaiğin üzerinde 3 kez tek ayak üzerinde dönmenin şans getirileceğine inanılmaktadır. Alışveriş merkezinin bu bölgesinde sürekli bir kalabalık göreceksiniz. Yapıyı ziyaret eden tüm turistlerin uğradığı ve üzerinde döndüğü bu mozaik aşınmış durumdadır.

Yapının cam kubbesi ve alışverişi daha güzel hale getiren enerjik ambiyansı oldukça cezbedicidir. Yapıda ki uygun ışıkla birbirinden güzel fotoğraflar çekip anılarınız arasına katabilirsiniz.

Duomo Di Milano ( Duomo Katedrali)

Duomo di Milano

Duomo di Milano

Gotik mimarinin en büyük yapılarından biri olan Duomo Katedrali şehrin simgesi olarak öne çıkmaktadır. Şehrin merkezinde bulunan yapı şehrin en çok ziyaret alan en kalabalık bölgesidir. Şehir sembolü olması dolayısıyla şehre gelen her turistin mutlaka uğradığı en önemli yapıdır.

Katedralin bulunduğu meydan ise Milano’nun buluşma merkezi denilebilecek tarih boyunca önemli tarih olaylarına sahne olan meydana katedralin ismi verilmiştir. İnşasına 1380’li senelerin ortalarında başlanan katedralin yapımı 500’ü aşkın süre boyunca devam ettiği için Avrupa’nın en büyük katedralleri arasında bulunan Duomo Di Milano’da birden çok mimari akımın izlerini görebilmek mümkündür. Günümüzde restorasyon çalışmaları devam ettiği için ziyaret ettiğiniz dönemde yapının belli bölgelerine girememeniz söz konusu olabilir.

Duomo katedrali dış mimarisi içinde sergilenen ünlü heykeller mumyalar ve eserler ile bilindiği gibi aynı zamanda çok sayıda kitapta betimlenen dünyaca ünlü dini yapıların arasında sayılmaktadır.

Brera Mahallesi

Brera Mahallesi

Brera Mahallesi

Milano’nun bohem hayatının sürdürüldüğü kendine has dokusuyla ön plana çıkan Brera Mahallesi özellikle sokak yiyecek kültürü birbirinden güzel cafeleri ve alışveriş yapabileceğiniz butik mağazaları ile Milano seyahatinizde mutlaka uğramanız gereken bir bölgedir. Merkeze çok yakın bir konumda olması itibariyle konaklamak içinde tercih edebileceğiniz bir bölge olma özelliğine sahiptir. Bölgeye yapacağınız bu ziyaret sırasında çok keyifli vakit geçirip İtalya’da ki günlük yaşam hakkında oldukça güzel deneyimler edineceğini söylemek isteriz.

La Scala

Sanatseverleri büyülemesi ile bilinen 1778 senesinden bir aktif olarak eserlerin sergilendiği La Scala opera binası her sanatseverin mutlaka gitmek istediği bir yapı olarak öne çıkmaktadır. Seyahatiniz sırasında bütçe ayırıp La Scala’da bir opera izlemenizi ve ses sistemlerinin şahaneliğini yerinde deneyimlemenizi öneriyoruz. Bilet fiyatları yüksek olduğu halde hızlıca tükendiğinde seyahatinize başlamadan önce satın almanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Navigli Bölgesi

Navigli Bölgesi

 

Doğal su kanalları ve bu kanalların çevresinde bulunan birbirinden güzel cafeleri ile İtalyanların ve tüm ziyaretçilerin huzur dolu bir gün geçirebilecekleri Navigli bölgesini bir sayfiye alanı olarak düşünebilirsiniz. Gün sonlarında özellikle iş çıkışlarında insan kalabalığının yoğun olduğu bölgede gece gezmeleri için doğru adrestir. Doğru mekânlarda her mevsim eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Isola

Milano’da bu bölge özellikle İtalya’da ki sokak sanatının birbirinden güzel örneklerini görebileceğiniz ayrıcalıklı bölgelerdendir. Daha çok yerel halkı göreceğiniz bölgede çok fazla turist kalabalığı olmadığından daha sakin insan kalabalığından uzak zaman geçirmek, isteyen seyahat severler tarafından tercih edilmektedir. Sokak sanatının açık hava müzesi olarak kabul edilen bölgede çok renkli fotoğraflar kareleyebilirsiniz.

Daha önce de söylediğimiz gibi Milano’da gezilecek yerler sınırsız. Keyifli seyahat

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.