İtalya Blog

İtalya Otel Rehberi: İlk Kez Otele Gideceklere Tavsiyeler

01.06.2019
553
İtalya Otel Rehberi: İlk Kez Otele Gideceklere Tavsiyeler

İtalya Otel Rehberi

Otelin Önemi

İtalya, kültürel, tarihi ve gastronomi zenginliği açısından yılın her sezonunda dünyanın dört bir yanından turist alan bir ülke. Hal böyle olunca, turistlerin ülkeye gelmeden önce en çok aradıkları hususlardan biri de otel oluyor. Otel yatılıp kalkılacak bir yer gibi görünse de şehir turizmi yapacaklar için otel büyük bir önem arz ediyor. İtalya Otel Rehberi yazımızda bu konuyu detaylıca açıklayacağız.

Bildiğiniz Tüm Otelleri Unutun

Çoğu avrupa ülkesinde olduğu gibi, İtalya’da da otelin havuzlu, 5 yıldızlı içerisinde onlarca çalışanı olan büyük devasa binalar beklemeyin. Çoğu otel, pansiyon görüntüsü verilmiş apartmanlardan oluşuyor. Fakat bu durum sizi üzmesin, rustik tasarıma sahip bu apartmanlar 5 yıldızlı devasa binalara tercih edilebilecek şekilde güzel. Bir çok otel biliyorum ki sizi alıp rönesansın başlangıcına götürürcesine tasarlanmış…

Temizlik Önemli

Otellerin temizliği gerçekten önemli. Yatağınızdan, banyonuza; tencerelerinize kadar dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü dünyanın her bir yanından turistler daha önce o odayı paylaşmış olacak. Rezervasyon yapacağınız otelin yorumlarına kesinlikle dikkat edin. Mümkünse o oteli kullanmış tüm turistlerin yorumlarını okuyup ortak noktalarını bulmaya çalışın. Temizlik konusunda size ipucu verecektir.

İtalya’da Otelin Konumu Çok Önemli

Konumunuzun önemli olduğunu unutmayın. İtalya’nın her şehrinde şehir simgelerinin tam ortasında bir otel bulmaya çalışın. Çünkü İtalya’nın çoğu şehrinde şehir içi ulaşımı genelde yürüyerek oluyor. Hal böyle olunca otelinizden x noktasına yürüyerek geçerken y noktasına taşıt kullanmak durumunda kalmayın.

İkramlar Puan Kazandırır

Önemli değil gibi görünse de ufak ikramlar hoş karşılanabiliyor. Bir çok otelde herkesin kullanabildiği ortak bir alan mevcut oluyor. Bu alanda atıştırmalıklar, sertliğine göre kahve çeşitleri bulabiliyorsunuz. Akşam saatlerinde odanıza yorgun döndüğünüz zaman bir fincan espresso sizi şarj edebilir.

Kahvaltıya Önem Verin

Kahvaltı otellerin olmazsa olmazı. Bir çok otel kendi bünyesinde kahvaltı sunsa da çoğu otele yakın bir cafe ile anlaşmalı kahvaltı hizmeti sunabiliyor. Size verilen bir ticket ile cafeye gidiyor, ticket karşılığında özensiz, oldukça zayıf bir kahvaltı yapabiliyorsunuz. Bu konuyu rezervasyon yapmadan önce iyice araştırmanızda fayda var. Kötü bir kahvaltı sizi yaz sıcağında günün erken saatlerinde zayıf düşürebilir.

İtalya’da Otel Fiyatları

En önemli konuya geldik… İtalya otel rehberi bu konuda sizlere ışık olacak eminim. Öncelikle kent simgelerine yaklaştıkça otel fiyatlarının artacağını bilmenizi istiyorum. Fiyatları artacağından dolayı bu otellerin kalitesi de şehir merkezine uzak otellere oranla daha iyi. Daha zengin kahvaltı, özel hizmetler görebilirsiniz. Tabi ki mesafe otel fiyatlarının belirlenmesinde tek oran değil. Otelde kalacağınız tarihler de en az mesafe kadar önemli. Yaz aylarında tüm oteller yüksek talep görür. Hatta ucuz diye tabir ettiğimiz otellerde yer bulamadığımız zamanlar olabiliyor. Bu tarihlerde fiyatlar oldukça yüksek olacaktır. Yaz başlangıcı veya bitişine denk gelen sıcak aylarda rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Booking.com sizlere fiyat, lokasyon ve ziyaretçi yorumları konusunda oldukça faydalı olabilecek bir site. Ayrıca rezervasyonlarınızı bu site üzerinden de yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.